صفحه اصلی

خیابان شهید شاه حسینی
درصد پیشرفت: 80 درصد

بازسازی بوستانهای شهر رویان
درصد پیشرفت: 80 درصد

مدیرکل تشکل‌ها و مراکز فرهنگی سازمان تبلیغات:
عزاداری نباید برای شیعیان هدف باشد
سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - روابط عمومی

معممی مقدم درنخستین همایش پیرغلامان حسینی که به میزبانی شهرداری رویان در مسجد جامع این شهر برگزار شد، اظهار کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی ایران و گسترش شیعه و نفوذ انقلاب در جهان و نیز گرایش جوانان غربی و اروپایی و حتی اعراب به شیعه شدن، صهیونست و حامیانش را وا داشت تا مانع گسترش انقلاب و تفکر شیعی شوند.

وی افزود: نداحان در صیانت از تفکر شیعی نقش اساسی دارند، اگر این قشر که میراث دار جریان شیعی هستند درست عمل نکنند مشکلات زیادی گریبان جامعه تشیع را می‌گیرد.

مدیر کل تشکل‌ها و مراکز فرهنگی سازمان تبلیغات، تصریح کرد: دشمن جنگ نظامی، امنیتی و فرهنگی و مذهبی را طراحی و آغاز کرد که نمونه‌های آن در لبنان، سوریه، یمن و ... است که توفیق نداشت اما در حوزه فرهنگی و مذهبی با راه اندازی تشیع انگلیسی و نفوذ جریانی ایادی خود را در جهان تزریق و نفوذ داد و تا حدودی موفق هم بوده است.

این مسوول بیان کرد: اینکه مداح ما به جای توکلت علی الله، توکلت علی الحیدر و توکلت علی الحسین بگوید در حالی که توکل فقط برای خدا و به خداوند اشت و به جای حی علی الصلواه بگوید حی علی الاعزا، این حواسته دشمن است و تخریب شیعه و شیعیان که سبب سوء استفاده  دشمنان شده و می‌گویند شیعه به جای خدا علی و حسین را می‌شناسد و به جای نماز عزاداری می‌کند، ما حق معادل سازی نداریم تا شیعه تخریب شود.

معممی مقدم تصریح کرد: دشمنان دین به ویژه دشمنان شیعه با بهانه قرار دادن این اعتبارات که از سوی برخی مداحان گفته می‌شود و برجسته کردن سخنان برخی از سخنرانان که به خلفا دشنام می‌دهند به شیعه ضربه می‌زنند، تخریب مساجد شیعه و بریدن سر شیعیان ناشی از همین افراطی گری‌ها و غلو کردن‌ها است.

وی با بیان اینکه با دشنام نمی‌توان هدایت کرد به فرمایش رهبری نظام اشاره کرد و گفت: معظم له تاکید کردند «که هر کس بر طبل اختلافات مذهبی بکوبد، کاری بر خلاف مصلحت نظام انجام داده است، هر کس می‌خواهد باشد» این یعنی ممکن است مرجع یا یک دانشمند هم باشد، فرقی نمی‌کند چه نام و عنوانی دارد، اگر چنین کاری کند بر علیه مصلحت نظام و خوشایند دشمنان کار کرده است.

مدیرکل تشکل‌ها و مراکز فرهنگی سازمان تبلیغات کشور اظهار کرد: عزاداری هدف نیست و نباید برای شیعیان هدف باشد زیرا اگر هدف شود، چیزی گفته نمی‌شود تا بدانیم بلکه گفته می‌شود تا بگرییم، اگر عزاداری هدف شود مخاطب را به فکر نمی‌برد بلکه به حس می‌برد، اگر عزاداری هدف شود پس از عاشورا کاری با امام حسین(ع) و تفکر دینی و شیعی و سبک زندگی اسلامی نداریم، فکر همسایه و مشکلات وی نیستیم و یادمان می‌رود که همسایه از همسایه ارث می‌برد، چون عزاداری سرگرمی بود و تفکر نکردیم.

این مسوول گفت: عزاداری ما باید عبرت‌های عاشورا و بصیرت افزایی داشته باشد و تفکر کنیم  تا بر اساس آن به هم نوع خود باشیم، کسانیکه به دلیل جرایم مالی غیرعمد در زندان هستند را آزاد کنیم و داد همسایه گرفتارمان برسیم، این‌ها نتایج عزاداری فکری و اندیشه‌ای است.

  نام و نام خانوادگی :
  

  نظر شما :
  • نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نخواهد شد.
  • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
  • نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی یابند.