صفحه اصلی

پروژه احداث دیواره حفاظتی رودخانه سبزه رود - فاز اوّل
سه شنبه ۹ دي ۱۳۹۳

 مهندس احمد توکلی درباره این پروژه اظهار داشت: این پروژه با هدف،مهندسی مسیلها ، هدایت آب به دهانه پل و کنترل فرسایش حاشیه رودخانه و ایجاد فضای مناسب شهری احداث شد.

شهردار رویان افزود: احداث این دیواره ، ضمن زیباسازی محیط اطراف رودخانه  و حفاظت  از بستر ، فضایی برای گردشگری و توریستی نیز ایجاد و مهیا شده است.

وی از دیگر اهداف این پروژه را ساماندهی و مهندسی رودخانه ،ایجاد یک خیابان تا کمربندی ،ایجاد مرکز تفریحی ، ایجاد فضای تفریحی در قالب پدالو و ماهیگیری  و همچنین ایجاد اشتغال با برپایی بازار توزیع اغذیه خانگی با اولویت زنان سرپرست خانوارعنوان کرد و ابراز داشت: این خود  فرصتی را مهیا می سازد  تا ضمن کسب درآمد وبه نوعی خودکفایی این خانوارها ، گردشگران نیز فارغ از هیاهوی شهری و تکنولوژی ، زمانی را به فراغت  و صرف غذا سنتی بگذرانند.

مهندس توکلی اظهار امیدواری کرد: در کنار دگرگونی چهره ورودی شهر واشتغال زایی ، فضایی آرامش بخش برای شهروندان وگردشگران مهیا  و ضمن ایجاد بستری مناسب برای پرکردن اوقات فراغت نقش مهمی در رونق اقتصادی و اشتغال زنان سرپرست خانوار منطقه داشته باشد.

شهردار رویان در خصوص مشخصات پروزه ابراز داشت:این دیواره حائل(حفاظتی) بتنی وزنی به طول 400 متر و ارتفاع  5 متراست که با بر آورد هزینه ده میلیارد ریالی در فاز اوّل از منابع استانی و داخلی احداث شده است.