صفحه اصلی

خیابان شهید شاه حسینی
درصد پیشرفت: 80 درصد

بازسازی بوستانهای شهر رویان
درصد پیشرفت: 80 درصد


راه‌اندازی بنیاد نیماشناسی در شهرستان نور / موافقت استاندار با راه‌اندازی بنیاد نیما
دوشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۴ - روابط عمومی

افشین علاء یکی از شاعران کشورمان از استاندار مازندران خواست تا برای راه‎اندازی بنیاد نیما در شهرستان نور مساعدت کند که این طرح با موافقت استاندار مازندران همراه بود.

افشین علاء، پنج‌شنبه شب در دیدار با استاندار مازندران در فرمانداری این شهرستان، با اشاره به اینکه نیما یوشیج به‌دلیل اینکه پدر شعر نو شناخته شده در همین حد در بین هنرمندان و شاعران محدود ماند و جز نام و عکس چیز دیگری وجود ندارد، افزود: نیما امثال جلال‌آل احمد را در دامان خود پرورش داد و هرگز در دام پهلوی نیفتاد و فریب چپی‌ها را نخورد و با آنکه از خانواده متمول بود روحیه ساده روستایی خود را حفظ کرد.

وی با بیان اینکه نیما برای روشن‌فکران پشت و پناه بود، حتی شهریار برای دیدن و بهره بردن از محضر نیما به کوهستان‌های شهرستان نور آمد و به دیدارش رفت، افزود: نیما در خارج از کشور بیشتر شناخته شده است.

این شاعر و نویسنده کشور با اشاره به اینکه شهرستان نور را باید به نیما بشناسیم، نام نیما برای اقشار فرهنگی و هنری باید جاذبه داشته باشد، تصریح کرد: شهرستان نور می‌تواند پایتخت نوین فرهنگی و شعری شود و بنیاد نیماشناسی در شهر نور راه‌اندازی شود زیرا سبب می‌شود تا با برگزاری نشست‌ها، یاد و نام نیما یوشیج زنده و شناسانده شود.

*نقش نیما در جامعه شناخته شده نیست

استاندار مازندران نیز در این دیدار گفت: نیما یوشیج نه تنها در مازندران حتی نور هم خوب شناخته نیست، نقش موثر او در شعر نیز معرفی نشده است.

ربیع‌فلاح افزود: از هر کجا و جایگاه کاری اتفاق بیفتد تا نیما یوشیج معرفی شود، کار بسیار پسندیده‌ و نیازمند پیگیری و حمایت است.

به گزارش فارس، وی ضمن موافقت با راه‌اندازی بنیاد نیما یوشیج در شهر نور، گفت: اساس‌نامه و شکل ماهیتی بنیاد باید تهیه و دفاتری هم در تهران و استان فعال شود.

  نام و نام خانوادگی :
  

  نظر شما :
  • نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نخواهد شد.
  • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
  • نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی یابند.